Новини

Ексклюзивні столи та люстри: на Сумщині в умовах війни запустили власне виробництво

Любов Сітак

8 Лип 2024

Скопіювати посилання

У цьому випуску на Кордон.Медіа  розкажемо про те, як компанія друзів на Сумщині вирішила ризикнути і розпочати свій власний бізнес в умовах війни.

Вони створюють крафтові вироби з дерева та епоксидної смоли. Тож звідки з’явилася така ідея, та чим особлива ця справа?

Крафтове виробництво на Сумщині

«Ми займаємось виробами з епоксидної смоли, різними видами меблів, а також робимо люстри із коріння дерев. Деякий час тому батько мого близького друга вирішив таким методом зробити собі стіл. У нього вийшло втілити свої думки та уявлення у реальність. Ми побачили цей витвір мистецтва та були в захваті, тому що раніше я такого не бачив. Тож попросив, щоб і мені зробили такий стіл. Ми з друзями цим надихнулися, тож тепер займаємося виробництвом вже майже три роки. Постійно вчимося чомусь новому, бо для нових знань немає кордонів», – розповів Дмитро Тукін, співвласник бізнесу.

Для виготовлення меблів хлопці використовують дуже багато інструментів – електропилку, фрезер, шліфувальну та полірувальну машини. На один стіл витрачають приблизно місяць.

Крафтове виробництво на Сумщині

А що довше виготовляється: люстра чи стіл?

Звичайно, більше часу йде на стіл, говорить Дмитро, адже при виготовленні люстри не використовують смолу, тож не потрібно чекати, поки вона застигне.

Нашій знімальній групі хлопець розповів цікаву історію про одне зі своїх перших замовлень:

«Це була люстра із кореня дерева: ми отримали це замовлення і одразу вирушили на пошуки певного кореня, який нам був потрібний. Ми його згодом знайшли, але на той момент у нас ще не було ніякого спеціального транспорту, щоб перевезти на виробництво, тож ми використовували свою власну автівку. Ми з дуже великим ентузіазмом запхали корінь у салон, але, коли привезли його на виробництво та витягли, виявилося, що потрібно робити повну реставрацію шкіряного салону, тому що він був весь подряпаний, порізаний корінням».
Крафтове виробництво на Сумщині

Не лише деревина, а й горіхи та шишки

У виробництві майстри використовують не тільки шматки деревини: Дмитро показує горіхи та говорить, що вони теж будуть використані як елементи декору після того, як добре висохнуть. 

Крафтове виробництво на Сумщині

«Вони будуть як цільні, так і в розрізі, повністю залиті епоксидною смолою», – розповідає майстер.  

Він демонструє вже майже готовий стіл, при виготовленні якого використали звичайні шишки, повністю залиті епоксидною смолою. Як тільки вона повністю висохне, стіл відшліфують, відполірують, і він поїде до замовника.

Крафтове виробництво на Сумщині

Застигання смоли – це найдовший технологічний етап виробництва, наголошує Дмитро. Але поспішати не варто: якщо порушити пропорції або не дотримуватися графіку висихання, стіл не буде якісним.

Свої творіння сумські майстри відправляють по всьому світу (крім росії, звісно)

Наразі виробництво стрімко розвивається: хлопці отримують замовлення не лише в Україні, а й з-за кордону.

«Ось, наприклад, цей стіл з шишками поїде до Фінляндії. Єдине місце, куди ми ніколи в житті не відправимо наші вироби, ні за які гроші, –  це країна-агресор росія. З ними ми не будемо співпрацювати ніколи!», – запевняє Дмитро.
Крафтове виробництво на Сумщині

Тим, що з’явилося бажання цим займатися, Дмитро завдячує батьку свого друга, який надихнув робити щось своїми руками, зацікавив відкривати для себе якісь нові горизонти:

«Від нього я зміг отримати досвід та знання – абсолютно безкоштовно. Для цього було і місце, і сировина, з якою можна було працювати та навчатися».

Що впливає на ціну виробів

Ціна залежить від сировини, насамперед – від кількості смоли, яку майстри витрачають на той чи інший виріб. Також на вартість впливає й те, яку саме деревину беруть для виготовлення: чим твердіше дерево, тим воно дорожче. Найдорожчий – це дуб, а найдешевшою є сосна.

Крафтове виробництво на Сумщині

Дерево, яке використовують найчастіше, – це дуб та ясень, тому що ці дві породи дуже тверді та стійкі.

«Вироби з цього матеріалу будуть стояти і 200, і 300 років», – запевняє Дмитро.

Найдешевшим виробом був вішак, який коштував 4 тисячі грн, згадує майстер. А ось стіл, у розрізі якого – справжні монети, вартував вже біля 40 тисяч.

Крафтове виробництво на Сумщині

У подальших планах друзів – розширення виробництва. Вони наважились відкрити свій бізнес у такий непростий час, щиро вірять у перемогу України і в те, що у їхньої маленької справи – велике майбутнє. А поки що, виготовляючи приблизно 10 столів на місяць, планують вже незабаром подвоїти або навіть потроїти масштаби виробництва. Для цього будуть залучати інших людей.

Детальніше ознайомитися з асортиментом виробів можна на сторінці в Instagram.

Крафтове виробництво на Сумщині

Кордон. Медіа. Ексклюзивні відео з місця подій, новини та актуальні теми з прикордоння Сумщини.

Сьогодні ми показуємо те, що завтра стане історією

Читайте також:

Як працюють медики у прикордонних з росією селах на Сумщині

Паски з прикордоння, евакуація та посилені заходи безпеки: як на Сумщині підготувалися до Великодня

Притулок для покинутих тварин організував чоловік на прикордонні Сумщини

Про нас
Медіа про Сумщину: ми показуємо сьогодні те, що завтра стане історією

Ми – медіа про людей і території, що знаходяться на межі цивілізації