Стіни, що все чули

Чи зачинять школу у селі Чернацьке після її руйнування двома ворожими авіабомбами?

Любов Сітак

26 Чер 2024

Скопіювати посилання

У новому випуску спецпроєкту «Стіни, що все чули» на Кордон.Медіа ми розповідаємо про Чернацьку школу у Середино-Будській громаді. Вона розташована приблизно за 6 км від ворожого кордону. 27 квітня 2023 року її зруйнувала росія.

Сьогодні це приміщення зовсім не схоже на освітній заклад, де могли б навчатися діти.

О 4-й годині ранку пролунала повітряна тривога, і вже за хвилину росіяни скинули дві керовані авіабомби на навчальний заклад. Одна з них влучила у клас інформатики на другому поверсі – його тепер немає. Зруйнований і кабінет хімії, де досі залишається стенд, а також таблиця з хімічними елементами і кілька приладів.

“Кожного ранку о 8.00 вчителі приходили проводити дистанційні уроки, тому те, що це все сталося кількома годинами раніше, – це диво”, – розповів директор школи.

Руйнування в епіцентрі вибуху були такими, що перший поверх став одним суцільним з другим, а даху немає.

Там, де раніше була бібліотека, тепер пусто, бетонні плити майже обвалені. Одна з плит впала практично горизонтально, інша – вертикально над сходами. І здається, що в будь-який момент вони можуть обвалитися.

Друга бомба поцілила у спортивний майданчик. Тепер тут величезна вирва, і навколо неї все заросло травою.

Школа доволі нова, побудували її у 1993 році, і якраз перед руйнуванням планували святкувати 30-річчя. У цьому приміщенні одразу була і школа, і дитячий садочок.

Навчалися тут діти з чотирьох невеличких навколишніх сіл – загалом 80 учнів: 65 старшокласників і 15 початківців. Сьогодні вони здобувають освіту дистанційно, але взагалі цю школу планують повністю зачиняти, тому що відновити її, швидше за все, буде неможливо, хіба що збудувати нову.

Староста сільської ради говорить, що, хоча дітей у Чернацькому залишається ще багато, але після цих літніх канікул батьки більшості учнів заберуть документи, і діти будуть навчатися дистанційно вже в інших навчальних закладах.

Тож чи буде коли-небудь у селі Чернацькому нова школа?

Читайте також:

Який вигляд має Середино-Будська школа на кордоні з росією, яку тричі обстріляли з артилерії

Що буде зі школою у Великописарівській громаді, яку тричі пошкодили ворожі авіабомби?

Коли відремонтують дах школи у Славгороді, зруйнований російською ракетою?

Про нас
Медіа про Сумщину: ми показуємо сьогодні те, що завтра стане історією

Ми – медіа про людей і території, що знаходяться на межі цивілізації