Стіни, що все чули

Коли розберуть завали та відновлять зруйноване російською ракетою училище в Сумах?

Любов Сітак

24 Тра 2024

Скопіювати посилання

Коли Сумське міжрегіональне вище професійне училище готувалося до святкування 50-ї річниці заснування, в нього влучила російська ракета. Сталося це ввечері 29 липня 2023 року, напередодні навчального року.

Пряме влучання повністю зруйнувало адмінбудівлю та перехід від майстерень до їдальні і спортивної зали. Від вибухової хвилі постраждало дороговартісне обладнання, обвалилась стеля та частково стіни. Більше ніж 400 вікон розбиті.

Але, незважаючи на руйнування, у закладі розпочали навчальний рік. Нині в училищі навчається понад 600 студентів у змішаному форматі.


Навіть після того, як все це сталося, ніхто зі студентів не відмовився від навчання, не забрав документи, – розповідає директорка закладу.

Студенти-будівельники власноруч відбудовують свої навчальні кімнати разом з викладачами, але матеріалів не вистачає. Директорка написала більше 100 заявок на допомогу, але поки отримала лише три гранти. Цього мало, щоб відбудувати училище.

Тож коли розберуть завали, а студенти повернуться до повноцінного навчання?

Більше інформації — у нашому відео.

Фото: Професійне училище, м. Суми. Будівля частково знищена 29 липня 2023 року влучанням ворожої ракети.

Проєкт “Стіни” на Кордон.Медіа — про зруйновані чи пошкоджені росіянами споруди в області: школи, садочки та пам’ятки архітектури Сумщини.

Про нас
Медіа про Сумщину: ми показуємо сьогодні те, що завтра стане історією

Ми – медіа про людей і території, що знаходяться на межі цивілізації