Стіни, що все чули

Що лишилося від школи в Есмані, в яку влучили три російських ракети?

Любов Сітак

2 Лип 2024

Скопіювати посилання

У школу в селі Есмань російські ракети прилітали двічі. Навчальний заклад має три корпуси, побудовані в різні періоди часу, з 1910 по 1938 роки, і жоден з них не залишився неушкодженим.

Перший раз прилетіло у головний двоповерховий корпус 2 липня 2022 року. І вже за два тижні, 16 липня, ворог випустив ще дві ракети у корпус початкових класів та майстерень.

Неподалік від епіцентру влучання – кабінет інформатики. Вірніше те, що від нього залишилося. Зайти всередину неможливо – вхід закритий решіткою з міркувань безпеки. Трохи далі – два поверхи просто склалися в один, даху теж немає.

У кабінеті психолога – величезні тріщини в стінах, вибиті вікна. У кабінеті фізики розбиті меблі, але на полицях і досі стоять різноманітні прилади, що використовувалися для навчання. На дошці в кабінеті математики – написані крейдою рівняння…

Другий раз влучання були 16 липня 2022 року: близько 9.00 росіяни випустили ще дві ракети, одна з яких влучила у корпус початкових класів. Тепер тут все зруйноване, а спортивна зала повністю знищена.

Ця школа була опорною, тому що в ній навчалися діти одразу з чотирьох сіл. Сьогодні ж більше сотні учнів отримують тут освіту дистанційно.

Щоб проаналізувати, чи можливо відбудувати навчальний заклад, у школу приїздила комісія. Дійшли висновку, що шансів на відновлення практично немає, адже будівля дуже стара – вперше вона відчинила свої двері для учнів ще у 1910 році. Перекриття тут дерев’яні, а це ускладнює відбудову.

Тому, за словами директорки, за мирного часу було б добре побудувати школу приблизно на 200 учнів, щоб могли навчатися не лише есманьські діти, а і мешканці інших сіл.

Проєкт “Стіни” на Кордон.Медіа — про зруйновані чи пошкоджені росіянами споруди в області: школи, садочки та пам’ятки архітектури Сумщини.

Дивіться також:

Що буде із найстарішою у Свесі освітньою будівлею, яку знищили росіяни?

Чи зачинять школу у селі Чернацьке після її руйнування двома ворожими авіабомбами?

Який вигляд має Середино-Будська школа на кордоні з росією, яку тричі обстріляли з артилерії

Про нас
Медіа про Сумщину: ми показуємо сьогодні те, що завтра стане історією

Ми – медіа про людей і території, що знаходяться на межі цивілізації