Притулок для безхатьків чи захист від уламків: хто відповідає за порядок у модульних укриттях Сум?
Нещодавно в Сумах зʼявилися ще 4 укриття, які вперше за час повномасштабної війни придбала міська рада. Раніше 8 таких захисних споруд встановили в різних районах міста благодійники. Вони мають захистити від ударної хвилі та уламків під час обстрілів.
Журналісти Кордон.Медіа побували у 6 модульних укриттях під час повітряної тривоги.
Перевірку проводили за такими критеріями:
- чи відкриті в укритті двері;
- чи є там розетки (щоб за потреби можна було підзарядити телефон);
- чи є світло.
За результатами перевірки виявили, що в укритті на вулиці Холодногірській (біля підрозділу Управління Державної міграційної служби) двері відчинені, є 2 розетки, проте світла немає.
Такі ж точно результати й в укриттях на вулиці Білопільський шлях (біля територіального сервісного центру МВС), у міському парку ім. Кожедуба (біля КП «Муніципальний спортивний клуб «Тенісна Академія») та біля будівлі McDonald’s у центрі міста.
У ці укриття електрика ще не підведена, тож світла немає, і телефон зарядити не вийде.
В укритті біля McDonald’s всередині брудно, і через сморід, яким просякли стіни, перебувати там украй важко.
Не кращою є й ситуація в укритті біля Центрального ринку: у цій споруді мешкають безхатьки, всередині брудно, є облаштоване місце для сну та особисті речі тих, хто там оселився.
Кожне з 12 таких укриттів у Сумах може вмістити 10-15 людей. Журналісти Кордон.Медіа робили перевірку під час тривоги, але містян там не зустріли.
Ми запитали у директора Департаменту інфраструктури міста Сумської міськради Євгена Бровенка, хто відповідальний за чистоту в укриттях, та коли там зʼявиться світло.
За його словами, 8 укриттів, які були встановлені влітку, утримує міська рада. Ще 4, які встановили в Сумах нещодавно, мають доглядати організації, розташовані поряд. Міськрада уклала з ними угоди співпраці.
Що ж з укриттям біля Центрального ринку, де мешкають безхатьки?
Бровенко запевняє, що комунальники кожного дня прибирають в цих укриттях, але «виселити» безхатьків звідти не вдається. Чи не єдиний вихід – цілодобова охорона, але це тягар для міського бюджету.
«Протягом місяця ще 4 модульні укриття зʼявляться біля сумських ТЦ. Ці споруди придбають за грантові кошти від польських донорів, утримувати їх будуть торгові центри», – зазначив Євген Бровенко.
Якщо вам не вдається потрапити у модульне укриття, всередині відсутнє світло чи є сміття, повідомити про це можна до поліції та у Службу 15-80.
Текст: Альона Болотова
Читайте також:
У Сумах додалося модульних укриттів: де поставили і скільки на це витратили
У жовтні росіяни вбили 10 цивільних людей на Сумщині
«Людей виносили з верхніх поверхів»: що відомо про наслідки атаки шахедів на Суми?