НОВИНИ

Що відбувається у Білопіллі сьогодні: евакуація та життя місцевих під обстрілами

Любов Сітак

6 Лис 2024

Скопіювати посилання

У Білопіллі триває евакуація населення. Попри все наразі в місті залишається до 8 тисяч людей. Серед них близько 60 сімей із дітьми – для них евакуація є обов’язковою, тож невдовзі вони мають виїхати у більш безпечні місця.

За словами заступника голови Білопільської громади Володимира Відуєва, обстріли пошкодили як житлові будинки, так і критичну інфраструктуру, особливо об’єкти енергетики.

Втім, життя в місті триває. Більшість магазинів, що призупинили роботу влітку, вже відновили її. Також працюють три аптеки та відділення «Укрпошти». Натомість відділення «Нової Пошти», пошкоджене під час російських обстрілів у квітні, поки не відкрили.

Більше про ситуацію у Білопіллі – у сюжеті.

«Ми живемо в центрі, у п’ятиповерхівці, біля нас багато пошкоджених будинків, і наш також постраждав: у нас вікно вибите», – розповідає воєнкорам Кордон.Медіа білопільчанка Людмила.

Жінка говорить: обстрілюють Білопілля дуже часто, особливо вночі. Ледь не щоночі чутно дзижчання шахедів, які ні з чим не переплутаєш.

«Сон, звісно, не міцний: прокидаєшся, прислухаєшся – пролетить чи не пролетить?..», – говорить пані Людмила.

Попри все, вони з чоловіком виїжджати нікуди не збираються.

Життя у прикордонному Білопіллі

У місті наша знімальна група зустріла не лише білопільців, а й жителів Ворожби, які приїздять сюди або в лікарню, або в магазини. Але проблема в тому, що з Ворожби до Білопілля є один рейс зранку, але у зворотній бік – немає. Через це люди, які вже впоралися зі своїми справами, просто стоять на зупинках і чекають, поки їх заберуть, – або ж автомобілі, які просто проїжджають, або автобус на Конотоп чи Шостку.

«У Ворожбі була амбулаторія, а тепер там лише сімейний лікар, тож доводиться їздити у Білопілля. Сюди приїхала, в лікарні побула, і ось тепер тут сиджу, чекаю чогось, може, автобус на Шостку йтиме…», – розповідає літня пані Світлана з Ворожби.

Як живуть люди у Білопіллі на Сумщині

Після інтенсивних обстрілів Білопілля навесні влітку тут було майже все зачинене. Сьогодні ж вже знову працюють три аптеки, міська лікарня. Відновила свою роботу і «Укрпошта». Відділення «Нової Пошти» так і залишається зачиненим. Також не працюють «Аврора», АТБ та «Єва». Всі інші магазини і приватні підприємці працюють на місцях, тому і продуктів вистачає, і ліків.

У Білопіллі працюють магазини

Білопільчанка Валентина розповідає, що практично щодня, а точніше – щоночі, місто атакують то КАБами, то «шахедами». Говорить, що багато людей виїхало. Втім, для себе таку можливість пані Валентина не розглядає:

«Їхати кудись – треба гроші, а з трьома тисячами пенсії куди поїдеш? За все треба платити…»

У Білопіллі люди живуть під обстрілами

Якщо порівнювати теперішню ситуацію в місті з попередніми місяцями, то вона тут помітно змінилася: їздять автомобілі, на центральній вулиці нам зустрілося досить багато людей.

Тобто, життя в Білопіллі, можна сказати, відновлюється: люди виїздять, але згодом повертаються, ходять на роботу, в магазини, у торгівельний центр. У квітні його обстріляли росіяни, але він практично вже відновив свою роботу: там зачинені лише декілька магазинів.

Життя у прикордонному Білопіллі

«Магазини працюють: можна і одяг купити, і телефони, і побутову техніку», – розповідає жителька Білопілля Людмила.

Жінка говорить, що на деякий час виїжджала з міста до Сум, втім, повернулася:

«У мене тут робота, і мама тут, так що повернулися додому. Ну, страшно буває, бахкає, стріляє… Але люди живуть, працюють, по магазинах ходять…»

Пані Людмила каже, що магазини по більшості працюють у першій половині дня, а потім зачиняються.

У Білопіллі працюють магазини

Про безпекову ситуацію в громаді нам розповів Володимир Відуєв, заступник голови Білопільської громади:

«На сьогоднішній день поменшало артилерійських обстрілів, але стали більше скидати КАБи, а також через громаду кожного дня пролітають «шахеди».

Влучання є як по житловому сектору, так і по критичній інфраструктурі.

«Ворог б’є безжально, не дивлячись не на те, що там можуть бути люди. Б’є, щоб завдати якомога більшої шкоди людям і місту», -каже пан Володимир.

Росіяни щодня обстрілюють Білопілля

У Білопіллі зараз живе близько 8 тисяч людей, підтверджує посадовець.

«Йде міграція населення – одні виїхали, інші приїхали. Хто хотів і міг, ті вже виїхали давно, а в кого таких можливостей немає, ті залишаються зараз в місті Білопілля. Люди навчилися бути обережнішими, вони намагаються без потреби на вулицю не виходити», – говорить Володимир Відуєв.

Життя у Білопіллі біля кордону з ворогом

Заступник голови громади запевняє, що мешканці Білопільської ТГ завжди можуть отримати медичну допомогу: медзаклади працюють, вони забезпечені усім необхідним.

«У населених пунктах громади, розташованих подалі від кордону, навпаки, відчиняються магазини, – говорить пан Володимир. – А, звісно, у п’ятикілометровій зоні вони позачинялися у зв’язку з безпековою ситуацією, через постійні обстріли».

Читайте також:

Мішенями російських військових стали пекарня, школа та будинки жителів Білопілля

росіяни ударили КАБами по торговому центру Білопілля: постраждали цивільні

Міста, які зникають: що чекає на Білопілля та Ворожбу на кордоні з росією?

Обов‘язкову евакуацію оголосили з Білопілля: куди та кого вивозять із прикордоння

Евакуація та обстріли: що буде з Білопіллям на прикордонні Сумщини?

У Білопіллі відновлюється життя
У Білопіллі триває евакуація
Про нас
Медіа про Сумщину: ми показуємо сьогодні те, що завтра стане історією

Ми – медіа про людей і території, що знаходяться на межі цивілізації