Стіни, що все чули

Який вигляд має Народний дім в Охтирці після розриву ворожої авіабомби?

Любов Сітак

23 Тра 2024

Скопіювати посилання

Стіни Народного будинку в Охтирці зберігали в собі столітню історію. Його росіяни знищили 8 березня 2022 року, коли місто атакувала авіація.

Побудували Народний дім, який на початку століття використовувався як будинок культури, у 1911 році на честь 50-ї річниці звільнення селян від кріпацтва. Та з початком Першої світової війни тут розмістили військовий шпиталь. А вже у 30-х роках ХХ століття тут створили аматорський гурток імені Тараса Шевченка. На його основі з’явився сучасний Тернопільський драмтеатр.

Після розриву авіабомби найбільше постраждав третій поверх будинку культури. На першому та другому поверхах вибиті всі вікна, обвалилась стеля.

Нині працівники культури облаштували собі дві кімнати і продовжують працювати. Також завдяки отриманому гранту побудували безпечне сучасне укриття. Всі інші приміщення залишаються розбитими.

То чи зможе Народний дім знову стати центром культури Охтирки?

Фото: Народний дім, м. Охтирка. Архітектурна пам’ятка. Пошкоджений 8 березня 2022 року, коли місто атакувала ворожа авіація.

Проєкт “Стіни” на Кордон.Медіа — про зруйновані чи пошкоджені росіянами споруди в області: школи, садочки та пам’ятки архітектури Сумщини.

Про нас
Медіа про Сумщину: ми показуємо сьогодні те, що завтра стане історією

Ми – медіа про людей і території, що знаходяться на межі цивілізації