Стіни, що все чули

Коли відновлять розбомблений росіянами музей в Охтирці?

Любов Сітак

23 Тра 2024

Скопіювати посилання

Охтирка. Місто-герой, яке від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну зазнало важких руйнувань. Якраз біля краєзнавчого музею в Охтирці розірвалась авіаційна бомба і майже знищила його. Сталося це у ніч із 7 на 8 березня 2022 року, коли центр міста атакувала російська авіація.

До повномасштабного вторгнення у цих стінах вирувала активна культурно-просвітницька діяльність, а сьогодні тут темно холодно та пусто. Виставкові зали порожні. Понівечені стіни, вибиті вікна, двері та обвалений дах – так виглядає музей сьогодні.

Його історія тісно пов’язана із історією самого міста Охтирка. Там зберігались артефакти козацьких слобідських полків Сумщини, особисті речі письменника Івана Багряного та аматорські театральні костюми.

Більшість експонатів вдалося зберегти завдяки тому, що працівники музею перенесли їх до фондосховища ще перед 24 лютого.

З найціннішого, що втратили, – це 84 оригінальні фотографії часів Голодомору та Другої світової війни. Інші експозиції потрібно реставрувати.

То чи зможуть предмети з фондосховища повернути назад до музею? Чи ці стіни так і залишаться порожніми?

Більше дивіться у нашому відео.

Фото: Краєзнавчий музей, м. Охтирка. Пошкоджений внаслідок авіаудару по місту 8 березня 2022 року.

Проєкт “Стіни” на Кордон.Медіа — про зруйновані чи пошкоджені росіянами споруди в області: школи, садочки та пам’ятки архітектури Сумщини.Про нас
Медіа про Сумщину: ми показуємо сьогодні те, що завтра стане історією

Ми – медіа про людей і території, що знаходяться на межі цивілізації