Стіни, що все чули

Окупували “Круглий Двір” і використовували як оборонну фортецю

Любов Сітак

23 Тра 2024

Скопіювати посилання

“Круглий Двір” – візитівка Тростянця. Йому понад 200 років, і до приходу росіян він ніколи не використовувався за військовим призначенням.

Це одна з найстаріших цивільних пам’яток архітектури північно-східної частини України, яка збереглася до нашого часу та не має аналогів в українській архітектурі середини XVIII століття.


Фактично пам’ятка побудована ще у 1745 році, але ця дата не підтверджена документально, говорять в інституті історії Національної академії наук. Тому офіційною датою вважають 1820 рік, – говорить історик Євген Мурза.

До 2022 року тут щорічно проводився всеукраїнський музичний фестиваль “Схід-Рок”, а також лицарські бої на фестивалі “Стара фортеця”, ярмарки та вистави.

На початку березня 2022 року росіяни знесли ворота танком і поставили там артилерійську установку. На баштах посадили снайперів, звідки ті хаотично обстрілювали місто.

По периметру «Круглого Двору» досі залишаються сліди від уламків розірваних снарядів. А 2 березня ворог розстріляв цивільне авто поруч. Воно вибухнуло і пошкодило фасад пам’ятки.

Більше про історію “Круглого Двору”, а також про те, як він виглядає сьогодні, дивіться у нашому відео.

Фото: “Круглий Двір”, м. Тростянець. Архітектурна пам’ятка. Обстріляний ворогом у березні 2022 року під час окупації Тростянця

Проєкт “Стіни” на Кордон.Медіа — про зруйновані чи пошкоджені росіянами споруди в області: школи, садочки та пам’ятки архітектури Сумщини.
Про нас
Медіа про Сумщину: ми показуємо сьогодні те, що завтра стане історією

Ми – медіа про людей і території, що знаходяться на межі цивілізації