Стіни, що все чули

Вистояв дві війни, та не пережив російських окупантів: що буде з магазином купця Курила у Тростянці?

Любов Сітак

23 Тра 2024

Скопіювати посилання

Магазин купця Федора Курила росіяни повністю зруйнували у березні 2022 року під час окупації Тростянця.

Збудували пам’ятку у ХХ столітті в центрі міста на замовлення купця Федора Курила, який був родом з Охтирки.Втім, згідно з дослідженнями краєзнавця Олександра Баглая, вона могла бути побудованою навіть ще раніше — наприкінці ХІХ століття, – розповідає історик Євген Мурза.

Спочатку магазин використовувався власником для зберігання вин, а вже згодом для торгівлі. 23 березня 2022 року в цю будівлю влучив артилерійський снаряд. Пряме попадання повністю зруйнувало магазин. Від нього залишилися лише стіни.

Цей будинок пережив Першу та Другу світові війни. Його не перебудували, як це сталося з багатьма історичними будівлями, у совєтський період. А от російської окупації 2022 року він не пережив.


Як бачите, ця будівля повністю зруйнована: залишилися лише стіни. Але пам’ятка архітектури такого значення має бути відновлена обов’язково, – переконаний Євген Мурза. – Тому що це історична будівля з унікальними фасадами та архітектурою.

Більше про історію магазину, а також про те, як він виглядає сьогодні, дивіться у нашому відео.

Фото: Магазин купця Ф.Курила, м. Тростянець. Архітектурна пам’ятка. Знищений внаслідок прямого влучання артилерійського снаряду 23 березня 2022 року.

Проєкт “Стіни” на Кордон.Медіа — про зруйновані чи пошкоджені росіянами споруди в області: школи, садочки та пам’ятки архітектури Сумщини.

Про нас
Медіа про Сумщину: ми показуємо сьогодні те, що завтра стане історією

Ми – медіа про людей і території, що знаходяться на межі цивілізації