Стіни, що все чули

Який вигляд має Середино-Будська школа на кордоні з росією, яку тричі обстріляли з артилерії

Любов Сітак

23 Чер 2024

Скопіювати посилання

Місто Середина-Буда розташоване на самому кордоні з росією, тому школу №2 росіяни обстрілювали вже тричі.

Вперше це сталося у травні 2023 року а потім, практично через рік, – 2 та 23 березня 2024 року. Усі три обстріли були з артилерії. Усередині пошкоджено дуже багато навчальних кабінетів. Відновлення потребує і спортзал.

Сьогодні в Середино-Будській громаді триває примусова евакуація дітей. У місті їх практично не залишилося. А в онлайн-форматі у школі навчається 343 учні.

Школу збудували у 1970 році, і перед початком повномасштабного вторгнення тут зробили ремонт. Найбільше коштів знадобилося для нових фасадів та вікон.

Під час травневого обстрілу в приміщенні школи перебувало 10 працівників. Укриття в закладі немає, тому вчителям доводилось ховатися в коридорах, там де є принаймні дві стіни.

Після обстрілів нічого не відновлювали, тому що сенсу це робити зараз немає: Середину-Буду обстрілюють ледь не кожного дня. Усе, що відремонтовано станом на зараз, зроблено власними силами працівників школи.

Директорка навчального закладу розповіла, що у жовтні 2023 року на школу видали понад 120 ноутбуків від благодійних організацій, і їх всі роздали дітям для дистанційного навчання.

«Коли проводили опитування дітей щодо подальшого навчання, усі учні висловили бажання у майбутньому повернутися у стіни нашого навчального закладу. На жаль, коли саме це станеться, наразі невідомо», – розповіла директорка.

Втім, і вчителі, і учні сподіваються, що, як тільки це стане можливо, школу відновлять, адже тут навчаються понад 300 дітей.

Проєкт “Стіни” на Кордон.Медіа — про зруйновані чи пошкоджені росіянами споруди в області: школи, садочки та пам’ятки архітектури Сумщини.

Читайте також:

«Нас кинули»: жителі Середини-Буди про життя у зоні бойових дій на кордоні з росією

У Сумах відкрилася аудіовиставка, присвячена ВПО та біженцям

«Боїмося, що нас відріжуть від цивілізації»: жителі С-Буди про обмеження в‘їзду на прикордоння

Про нас
Медіа про Сумщину: ми показуємо сьогодні те, що завтра стане історією

Ми – медіа про людей і території, що знаходяться на межі цивілізації